11
maj

Mobiem i AdColony dostarczą reklamy wideo w grach mobilnych

Mobiem i AdColony – światowy lider dostarczania reklam wideo w grach mobilnych – łączą siły

Rozpoczęliśmy współpracę z AdColony, jedną z największych mobilnych platform reklamowych na świecie. Międzynarodowa sieć reklamowa obecnie w Polsce dociera do 9 mln unikalnych użytkowników, którzy każdego miesiąca generują aż 54 mln pełnych odtworzeń wideo. Dzięki temu reklamodawcy w Polsce zyskają możliwość umieszczania w najpopularniejszych grach reklam wideo inicjowanych przez samych graczy.

W ramach współpracy będziemy oferować klientom reklamy rewarded video w grach mobilnych. Obok standardowego wideo reklamodawcy będą mogli skorzystać z zaawansowanych rozwiązań zwiększających pole interakcji z użytkownikiem, jak Dynamic End Card lub Aurora. Są one wysoce akceptowane przez użytkowników gier, bo pomagają im osiągać zamierzone cele. Dodatkowym atutem jest widoczność tego typu reklam, bo nawet na poziomie 99%.

Będziemy oferować reklamy w nagradzanej technologii Instant Play HD Video, wykorzystującej wszystkie dostępne funkcjonalności urządzeń komórkowych, w systemie sprzedaży dedykowanej oraz programatycznej. Dzięki tej współpracy Polscy marketerzy otrzymają innowacyjne rozwiązania technologiczne i możliwość szerokiego dotarcia do bardzo zróżnicowanych grup użytkowników. Będą również mogli skorzystać z międzynarodowego doświadczenia AdColony.

Oferowane działania reklamowe są w pełni mierzalne pod względem efektywności. Platforma reklamowa AdColony jest zintegrowana z wieloma systemami pomiaru, m.in. z Moat, DV czy IAS.  Posiada własne dane i współpracuje w zakresie profilowania użytkowników z firmami badawczymi. Wśród nich jest m.in. Nielsen oraz comScore.

Jak zauważają przedstawiciele AdColony, Polska jest rynkiem gier mobilnych z ogromnym potencjałem. Współpraca między naszymi firmami może zaowocować wprowadzeniem na nasz rynek wiele innowacyjnych rozwiązań reklamowych branży.

Firma bardzo dba o jakość prowadzonych kampanii. Dlatego stale rozbudowuje systemy antyfraudowe. Ponadto wydawcy dołączający do platformy są poddawani rygorystycznej selekcji. To spełnia potrzeby reklamodawców w zakresie brand safety. AdColony ma również zaawansowane możliwości w zakresie analizy danych. Posiadanie bezpośrednich integracji poprzez SDK z aplikacjami pozwala na prowadzenie analiz behawioralnych graczy. Umożliwia to precyzyjne targetowanie realnych użytkowników. Dzięki temu przekaz zawsze jest dostosowany do wieku odbiorców i kontekstowo umieszczany w bezpiecznym dla marek otoczeniu.

Atutem AdColony jest wieloletnie doświadczenie oraz obecne w ofercie szerokie spektrum autorskich i kreatywnych rozwiązań, a także wysoko wykwalifikowany zespół ekspertów. W ramach współpracy reklamowej oferujemy opracowanie efektywnych strategii dotarcia do użytkowników gier mobilnych. Pomagamy w tworzeniu materiałów graficznych i wyborze miejsc do emisji. Prowadzimy również optymalizację kampanii i tworzymy raporty końcowe.

W portfolio AdColony znajduje się ponad 22 tysiące gier mobilnych, produkowanych przez czołowych deweloperów, takich jak Zynga, EA Mobile, Rovio czy Ubisoft. Wśród najpopularniejszych polskich gier, dostępnych w Google Play i App Store, są m.in. Subway Surfers, Brain Test i June’s Journey.

AdColony to druga co do wielkości, po Google’u, sieć z wideo inicjowanym przez samych użytkowników. Łączy ponad 7 tys. dostawców reklamowych i 150 DSP w swoim autorskim SDK. Firma jest znana z dostarczania unikalnych formatów reklamowych, które są dostosowywane do potrzeb klientów, dzięki szerokim możliwościom personalizacji.